• جمعه , ۲۹ دی ۱۳۹۶

با این روش، مژه هایی بلند و زیبا خواهید داشت

eyelash

مژه های بلند و ضخیم، زیبایی چشمها را چندین برابر می کند ولی ما به ندرت اهمیت کافی به آن می دهیم.
درست است که برای جلوه دادن به مژه ها، از ریمل استفاده می کنیم، اما در کل، آیا به مقداری که برای پوست خود وقت صرف می کنیم، برای مژه ها هم زمان اختصاص می دهیم؟واضح است که خیر.معمولا وقتی مژه ها شروع به ریزش می کنند متوجه حضور و اهمیتشان می شویم و به فکر می افتیم که کاری کنیم.در ادامه به چند راهکار عملی و ساده برای مراقبت از مژه ها اشاره می کنیم:


۱-    اولین قدم برای داشتن مژه هایی بلندتر و ضخیمتر، مراقبت از آنهاست.شما باید هر چند وقت یکبار آنها را کوتاه کنید.برای این کار یک قیچی مخصوص مژه و ابرو تهیه کنید.


۲-    به وسیله یک برس مژه یا برس ریملی که تمام شده است، مژه ها را شانه و تمیز کنید. این کار اگر به صورت مداوم انجام شود، آنها را قویتر می کند و از شکستن و ریزش آنها جلوگیری می شود.


۳-    به طور منظم، مژه هایتان را با روغن  زیتون آغشته کنید.این کار برای تقویت مژه ها بسیار مفید است.


۴-    زدن وازلین به مژه ها هم می تواند در تقویت آنها موثر باشد.بعضی از افراد، از روغن بادام برای افزایش رشد مژه ها استفاده می کنند.آمیختن مقدار کمی سفیده تخم مرغ با روغن بادام، می تواند از شکستگی و ریزش مژه ها جلوگیری کند.


۵-    مراقب باشید موادی که به مژه ها می زنید، وارد چشمانتان نشود.توجه داشته باشید که سرعت رشد مژه ها بسیار کم است وبرای دیدن اثر مراقبتهایی که برای رشد بیشتر مژه ها انجام می دهید، باید شکیبایی به خرج دهید.


۶-    همیشه آرایش روی مژه ها را قبل از خواب کاملا پاک کنید.چون ممکن است موقع خواب، وارد چشمانتان شود و به آن آسیب بزند.


۷-   اگر مژه هایتان حتی با ریمل هم حجم و بلندی کافی پیدا نمی کنند، از مژه های مصنوعی استفاده کنید.به یاد داشته باشید که باید در موقع خواب، آنها را جدا کنید.

منبع

 

مطالب مشابه