• جمعه , ۲۹ دی ۱۳۹۶

توصیه های مهم در مورد ریمل

mascara9شاید بتوان گفت ریمل، مهمترین ابزاریست که برای آرایش چشم به کار می رود و بدون آن، آرایش صورت به چشم نمی آید.
برای اینکه از ریمل خود، بهترین استفاده را ببرید به نکاتی که در ادامه می آید توجه کنید.
۱ – هر ریملی تاریخ مصرفی دارد. شاید برای شما غیر قابل قبول باشد اما ریمل بعد از سه تا پنج ماه غیر قابل استفاده می شود. به خاطر همین، بعد از این مدت، آن را دور بیاندازید وگرنه ممکن است چشمتان مبتلا به عفونتهای باکتریایی شود.
۲ – برس ریملتان را نگه دارید. بعد از شستن برس ریمل قدیمیتان، می توانید از آن به عنوان برس برای حالت دادن به ابروهایتان استفاده نمایید.
۳ – قبل از خواب، آرایش چشمهایتان را پاک کنید. شاید بعضی وقتها آنقدر خسته اید که بدون اینکه آرایشتان را پاک کنید به رختخواب می روید. این کار بسیار خطرناک است.
وقتی مواد ریمل روی مژه ها باقی می مانند و خشک می شوند، باعث ریزش مژه ها می گردند. همچنین ممکن است مژه های خشک و سفت شده در هنگام خواب، روی قرنیه خش ایجاد کنند.
۴ – همه دوست دارند بیشترین حجم ممکن را به مژهایشان بدهند. یکی از کارهایی که برای حجیم تر شدن مژه ها می توانید انجام دهید این است که قبل از استفاده از ریمل، با یک گوش پاک کن تمیز، مقداری پودر بچه به مژه ها بزنید. این کار، مژه های شما را به شکل فوق العاده ای ضخیمتر نشان می دهد.
۵ – مژه ها را آبرسانی کنید. شاید گاهی اوقات فراموش می کنیم که مژه ها هم در واقع مو هستند و مانند موی سر، نیاز به مراقبت و آبرسانی دارند. قبل از خواب، مژه های خود را به روغن زیتون یا هر محصول آبرسان دیگری آغشته کنید ولی مراقب باشید داخل چشمتان نشود.
۶ – نباید هر روز از ریمل ضد آب استفاده کنید. ریمل ضد آب برای مواقعی که ممکن است آب به مژه ها برسد، مناسب است ولی استفاده دائم از آن توصیه نمی شود. به دلیل اینکه ریمل ضد آب به راحتی پاک نمی شود و مجبورید با مالیدن انگشتان، آنها را تمیز کنید، مژه ها ضعیف می شوند و به مرور می ریزند.
۷ – موقع ریمل زدن، پلک نزنید و چشمهای خود را باز نگه دارید. اگر دهانتان را باز نگه دارید، معمولا باز نگه داشتن چشمها آسانتر می شود.
۸ – مواد ریمل، نباید روی پلک مالیده شود. برای جلوگیری از کثیف شدن پلکها، یک کارت ویزیت قدیمی یا یک قاشق پلاستیکی روی پلکتان بگذارید و بعد به مژه ها ریمل بزنید. این کار باعث تمیز ماندن پلک می شود.
۹ – بعد از استفاده از ریمل، روی مژه هایتان یک ژل مژه یا همان ریمل بی رنگ بزنید. این کار باعث می شود مژه ها و مواد ریمل، محکم تر شوند و در نتیجه، آرایش چشمهای شما دوام بیشتری داشته باشد.

 

مطالب مشابه